NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

asocijacija

Molim autora ovoa sajta da mi objasni par stvari!

Kakva je razlika izmedju rijeci "SNIJEG"-"SNEG", ili "BIJELO-BELO" ???

Zbog ekavskog-ijekavskog se nekada nemoze rijesiti postavljena asocijacija!!!!!!

Dali postoji mogucnost korigovanja na vasem sajtu sto se tice jezika i jezickih problema????

     HVALA!!!!!!!!!!mail

17 za
3 protiv
Slobodan Stolic
2010-08-25
???

Slobodan Stolic napisa...

Kakva je razlika izmedju rijeci "SNIJEG"-"SNEG", ili "BIJELO-BELO" ???

Zbog ekavskog-ijekavskog se nekada nemoze rijesiti postavljena asocijacija!!!!!!

... Nema nikakve razlike. Jedini problem je što računar ne razume ekavicu i ijekavicu, tako da mu mi moramo ukucati oba oblika. Kao i oblike slova ščćžđ bez "kvačica", tj, sczdj. Većina igrača koja nam je poslala asocijacije su napisali samo ekavski oblik, i onda kada ubacujemo tu asocijaciju u igru, mi moramo dodati ijekavski. Pošto, igrom slučaja, supervizor ne koristi ijekavicu u svakodnevnom govoru, može da mu se desi previd, tj. da ne primeti da nedostaje ijekavski oblik neke reči.

Slobodan Stolic napisa...

Dali postoji mogucnost korigovanja na vasem sajtu sto se tice jezika i jezickih problema????

... naravno.

Posle svake odigrane igre, imate link "prijavi problem sa igrom", i tamo upišite da nedostaje ijekavica. Mi ćemo to ispraviti i omogućiti Vam da odigrate igru ponovo.

17 za
0 protiv
Supervizor
2010-08-25
???

Da li postoji mogućnost, da se odigra više igara u jednom danu, a ne samo jedna.

Molim Vas da nam to omogućite. Bar za nas kojima nije važna rang lista.

Dajte ljudima da se igraju, da se testiraju. Jer slagalica vam je zaista super.

I bilo dobro ako je moguće da strane nazive, imena i ostalo pišete u izvornom obliku, npr. New York, a ne Nju Jork ili Philadelphia, a ne Filadelfija, etc...

Hvala na razumijevanju.

2 za
8 protiv
vinrad
2010-09-02
???

vinrad napisa...

I bilo dobro ako je moguće da strane nazive, imena i ostalo pišete u izvornom obliku, npr. New York, a ne Nju Jork ili Philadelphia, a ne Filadelfija, etc...

...Pisi kao sto govoris,siguran sam da 90% ljudi (i ja sam medju njima) ne zna da napise npr. NIČE u izvornom obliku,itd...

7 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-02
???

vinrad napisa...

Da li postoji mogućnost, da se odigra više igara u jednom danu, a ne samo jedna.

... Možete igrati sve igre unazad do 26. jula 2009. Odigrali ste tek 24 igre do sada, čeka Vas još oko 2400. Kada to odigrate, javite se. wink

vinrad napisa...

I bilo dobro ako je moguće da strane nazive, imena i ostalo pišete u izvornom obliku, npr. New York, a ne Nju Jork ili Philadelphia, a ne Filadelfija, etc...

... mnogi igrači se javljaju i traže baš suprotno. Trenutna "politika" sajta je da ostavljamo u obliku kako je uneo igrač koji je slao pitanje ili spojnicu.

4 za
2 protiv
Supervizor
2010-09-02
???

Supervizor napisa...


I bilo dobro ako je moguće da strane nazive, imena i ostalo pišete u izvornom obliku, npr. New York, a ne Nju Jork ili Philadelphia, a ne Filadelfija, etc...

... mnogi igrači se javljaju i traže baš suprotno. Trenutna "politika" sajta je da ostavljamo u obliku kako je uneo igrač koji je slao pitanje ili spojnicu.

...

Bilo bi dobro da se priznaje i jedno i drugo!

5 za
5 protiv
Fellow
2010-09-02
???

Fellow napisa...

Supervizor napisa...


I bilo dobro ako je moguće da strane nazive, imena i ostalo pišete u izvornom obliku, npr. New York, a ne Nju Jork ili Philadelphia, a ne Filadelfija, etc...

... mnogi igrači se javljaju i traže baš suprotno. Trenutna "politika" sajta je da ostavljamo u obliku kako je uneo igrač koji je slao pitanje ili spojnicu.

...

Bilo bi dobro da se priznaje i jedno i drugo!

... Ovo što ste napisali nema baš puno smisla jer pričamo o igrama Spojnice i Ko Zna Zna. Na ekranu je ispisano kako je ispisano, to svakako ne može takmičar da promeni.

Vi ste verovatno mislili na igru Asocijacije, gde se naravno priznaju sve moguće varijante.

5 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-03
???

Baš tako, mislio sam na pojmove koji se unose tastaturom tj. Asocijacije.

Malo sam se pogubio u temi blush

2 za
0 protiv
Fellow
2010-09-05
???

Kad smo već kod prikaza pisma, da li postoji nada će slagalica.tv imati ćirilični interfejs?

4 za
2 protiv
Fellow
2010-09-07
???

Рекох ја и написах латиницом поруку... wink

6 za
0 protiv
Fellow
2010-09-07
???

Fellow napisa...

Kad smo već kod prikaza pisma, da li postoji nada će slagalica.tv imati ćirilični interfejs?

... šanse su minimalne. Nemam ništa protiv ćirilice, ali trud koji bi u to bio uložen može da se iskoristi za neke bitnije stvari koje treba doraditi na sajtu. Jednostavno, ne dobijamo time ništa, osim ispunjenja nekog formalizma. Još nisam upoznao osobu koja zna ćirilicu, a ne zna latinicu.

Ono što možda bude napravljeno, je da se u igri Asocijacije mogu kucati rešenja ćirilicom, kao što je omogućeno u igri Slagalica.

6 za
1 protiv
Supervizor
2010-09-08
???

Da li je moguce dobiti objasnjenje asocijacija?

Mislim da ne bi bilo lose da se na takav nacin nesto i nauci a ne samo da se rezultat prihvati zdavo za gotovo. Uostalom i na TV voditelj da objasnjenje (dobro, nije bas uvijek suvislo, ali ipak  :) :)  )

13 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-09-23
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Da li je moguce dobiti objasnjenje asocijacija?

Mislim da ne bi bilo lose da se na takav nacin nesto i nauci a ne samo da se rezultat prihvati zdavo za gotovo. Uostalom i na TV voditelj da objasnjenje (dobro, nije bas uvijek suvislo, ali ipak  :) :)  )

... dobra ideja. Dosta igrača se žali na neke od asocijacija i traži objašnjenje, verovatno bi vreme koje na to potrošimo moglo da se iskoristi da se unesu objašnjenja unapred.

11 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-23
???

Da svejedno morate da pronađete povezanost pojmova pre nego je objavite...

Svaka čast za predlog yes

6 za
0 protiv
Fellow
2010-09-23
???

Molim Vas, neke asocijacije su totalno nebuloyne, nemaju veye s veyom, pogotovo sa konacnim resenjem...trebalo bi malo da se preispitaju...Hvala! Poyy

5 za
5 protiv
bolton
2011-01-19
???

Koji genije je u Asocijaciji stavio Belo kao asocijaciju za dugme? :D

Dajte malo te ijekavice...

 

Ja sam iz Bosne pa se naježim kad neko ovdje kaže Crvena Zvijezda...

10 za
0 protiv
Dejan Milinović
2011-09-18
???

Na danasnjoj asocijaciji nasao sam konacno resenje koje mi nije prihvaceno.Konacno resenje asocijacije  bilo je MIKELANDJELO.Ne znam u cemu je problem i zasto mi resenje nije prihvaceno?!

Da nije trebalo da pisem velikim slovima? Vidjao sam i ranije prituzbe na identican  problem!

4 za
1 protiv
Broj 1,TNT Group
2011-10-18
???

Broj 1,TNT Group napisa...

Na danasnjoj asocijaciji nasao sam konacno resenje koje mi nije prihvaceno.Konacno resenje asocijacije  bilo je MIKELANDJELO.Ne znam u cemu je problem i zasto mi resenje nije prihvaceno?!

Da nije trebalo da pisem velikim slovima? Vidjao sam i ranije prituzbe na identican  problem!

... najbolje da ostavite primedbu posle igre pa ćemo pogledati.

4 za
0 protiv
Supervizor
2011-10-18
???

Hvala na odgovoru,ucinjeno.Na to sam apsolutno zaboravio.

3 za
0 protiv
Broj 1,TNT Group
2011-10-18
???

I dalje cekam odogovr na pitanje: Kakve veze imaju korpa i djevojka iz asocijacije od prije par dana.

2 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-12-13
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

I dalje cekam odogovr na pitanje: Kakve veze imaju korpa i djevojka iz asocijacije od prije par dana.

...Dragana-Goran Kalinic napisa...

I dalje cekam odogovr na pitanje: Kakve veze imaju korpa i djevojka iz asocijacije od prije par dana.

...U narodu se kaž kada devojka odbije muškarca da je dobijo korpu,mozda je to

5 za
2 protiv
jaleeee
2011-12-22
???

Ja sam juce odgovorila tacno na konacno resenje asocijacije  odmah posle otvaranja polja a3 p a nije prihvaceno pa sam jos dva puta  davala konacno TACNO resenje V Draskovic ali mi nije prihvaceno ! Zasto? Odmah sam prosledila primedbu ali odgovora nema sto dosada nije bio slucaj

4 za
0 protiv
muki
2012-02-27
???

 

muki napisa...

Ja sam juce odgovorila tacno na konacno resenje asocijacije  odmah posle otvaranja polja a3 p a nije prihvaceno pa sam jos dva puta  davala konacno TACNO resenje V Draskovic ali mi nije prihvaceno ! Zasto? Odmah sam prosledila primedbu ali odgovora nema sto dosada nije bio slucaj

...Slučajno lajkova ovo,baš čudno kako to da samo posle jednog otvorenog polja pogodite rešenje.

3 za
1 protiv
jaleeee
2012-02-27
???

Lepo  ako je polje NOZ na sta te asocira na hleb?

2 za
0 protiv
muki
2012-02-28
???

Pitanje: Poslije otvorenog polja Noz upisali ste u konacno Vuk Draskovic ili u kolonu A? Ili je rjesenje kolone A bilo Noz?

3 za
1 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-02-28
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Pitanje: Poslije otvorenog polja Noz upisali ste u konacno Vuk Draskovic ili u kolonu A? Ili je rjesenje kolone A bilo Noz?

... kaže da je upisala "V Drašković", a ne "Vuk Drašković", tako da nije čudno zašto sistem nije priznao. Može "drašković,draskovic,vuk dragšković,vuk draskovic".

3 za
0 protiv
Supervizor
2012-02-28
???

Pod A3 bilo je ponudjeno Noz sto odmah asocira na Draskovica  Prvo sam  kolonu A upisala pisac i bilo je ok  Onda sam probala  kolonu C jer uvek idem istim redom bez promena i resila  je  .opet sam probala  samo Draskovic nije prihvatio onda kolona B politicar i opet draskovic i opet nista ., i tako sam cekala konacno resenje do isteka vremena i upisala primedbu istog mometa i poslala super vizoru .Sda vise nije ni bitno  htela sam da se probijem medju prvih 100 ali nema veze gotovo je

3 za
1 protiv
muki
2012-02-28
???

Ajmo opet: Kolona A ili konacno rjesenje Draskovic?

Pitam jer mi je stvarno cudno da nekog noz asocira na pojam pisac (pritom mislim prvo na autora asocijacije), na Draskovica da ali ne kao konacno nego kao kolona A. No dobro.
Jos jedno pitanje: Da li ste sigurni da ste tacno upisali rjesenje asocijacije i mozete li nam tacno reci kako je bilo napisano (veliko slovo, malo slovo, c ili ć....)

Da ne bude zabune, sve ovo pitam jer ispravljam pristigle asocijacije i svaka pomoc moze puno da znaci.

6 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-02-28
???

Verujem ali ne volim komplikacije odmah sam reagovala i mislila sam da je to ok ali nije bitno.Nikome nista ne prebacujem  .Mene NOz asocira na Draskovica kako god da se pojavi prema tome nemam potrebe da objasnjavam  zasto .To je jedino pametno u zivotu uradio i bolje da se drzao toga sto zna ! Eto rekla sam  i uvek kada se pomen e noz  ja cu isto misliti .

Naucila sam da ne trosim energiju na stvari koje nisu toliko bitne u mom zivotu , slagalicu volim i igracu je i dalje zbog toga sto mi prija i to je to .!

Hvala sto zelite da sve bude ok cenim to  i za svaku pohvalu je zelja da sve bude u redu.

3 za
2 protiv
muki
2012-02-28
???

samo da pojasnim ja odmah stavljam taj dan u AD AKTA i ne mislim vise o tome 

2 za
1 protiv
muki
2012-02-28
???

muki napisa...

Pod A3 bilo je ponudjeno Noz sto odmah asocira na Draskovica  Prvo sam  kolonu A upisala pisac i bilo je ok  Onda sam probala  kolonu C jer uvek idem istim redom bez promena i resila  je  .opet sam probala  samo Draskovic

... ja sam probao sada na Firefoxu i Google Chrome i na Windowsu i Linuxu i u sve 4 varijante mi je prihvatio "Draskovic". Ili nešto nije u redu sa Vašim browserom, ili ste loše ukucali.

3 za
0 protiv
Supervizor
2012-02-28
???

Пре пар дана сам имала исти проблем, није ми прихваћено коначно решење ни у једном облику (Pavle Vujisic, Pavle Vuisic). Проблем пријављен Супервизору, одговор исти као данас. Можда ипак проблем није до нас. angel

2 za
1 protiv
pastacu
2012-02-28
???

Moguce...meni je recimo priznato i Draskovic i Vujisic, ali ima jedna bitna stvar...ja pisem malim slovima sve. Zato je logicno pitanje da li su asocijacije "case sensitive"? Ili su to postale u poslednje vrijeme, jer mi se cini da se ovo ranije nije desavalo?

2 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2012-02-29
???

pastacu napisa...

Пре пар дана сам имала исти проблем, није ми прихваћено коначно решење ни у једном облику (Pavle Vujisic, Pavle Vuisic). Проблем пријављен Супервизору, одговор исти као данас. Можда ипак проблем није до нас. angel

... Hm, ajde da vidimo tačno kako ste unosili i koji je browser u pitanju. Sistem bi trebao da ignoriše veličinu slova, ali sada i ja počinjem da sumnjam da neki browseri nisu kompatibilni. Recimo, znam da ima problem sa ćirilicom u Operi. Dakle, kako ste tačno kucali?

  1. Pavle Vujisic
  2. PAVLE VUJISIC
  3. pavle vujisic

pretpostavljam da je bilo latinicom. Koji je tačno browser u pitanju i koja verzija?

2 za
0 protiv
Supervizor
2012-02-29
???

pavle vujisic, pavle vuisic (јер се његово презиме пише без ј), латиницом и малим словима. Google Chrome 17.0.9. Тачно је да се ово раније није дешавало. Надам се да ће ово помоћи.

4 za
0 protiv
pastacu
2012-02-29
???

bobicaa83 napisa...

zasto je izbrisan moj post?

... nije bio u skladu sa pravilima za pisanje na forumu. Pravila možete videti kada počinjete pisanje nove poruke, ispod dugmeta za slanje.

2 za
0 protiv
Supervizor
2012-03-02
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0202 sec.

Copyright © 2024